Laptopy dla uczniów od Polski Cyfrowej

0

Już w połowie kwietnia do uczniów stargardzkich podstawówek ma trafić 8 tabletów i 21 laptopów. Pieniądze na to, w ramach ogólnopolskiego programu „Zdalna szkoła”, pochodzić będą z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Miasto otrzyma na ten sprzęt 100 tys. zł. Jest on niezbędny do prowadzenia lekcji w sytuacji, gdy – z powodu epidemii koronawirusa – zamknięte są wszystkie szkoły i dzieci oraz młodzież muszą się uczyć zdalnie w domach.

Wysokość dotacji jest uzależniona od liczby uczniów w danym samorządzie. Stargard otrzyma najwyższą możliwą kwotę – 100 000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na zakup 18 tabletów i 21 laptopów. Dodatkowo komputery zostaną wyposażone w internet mobilny. Sprzęt będzie gotowy do użytku, bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Dzięki temu młodzi stargardzianie łatwiej zrealizują obowiązek szkolny.

Komputery trafią przede wszystkim do tych rodzin, w których brakuje sprzętu do nauki przez internet. Dzieci skorzystają z niego już od połowy kwietnia. Po ponownym otwarciu szkół, urządzenia nadal będą wykorzystywane podczas codziennych zajęć w placówkach. Nowe laptopy i tablety pojawią się we wszystkich jedenastu stargardzkich szkołach podstawowych.

Na sprzęt do zdalnej nauki pieniądze otrzyma także nasz powiat – również będzie to 100 tys. zł.

Nabór wniosków o dotacje na ww. zakupy ruszył 1 kwietnia br. Ministerstwo Cyfryzacji przewidziało ekspresową procedurę rozpatrywania wniosków i wypłat przyznanych kwot na konta gmin i powiatów. Od samorządów nie jest wymagany wkład własny. Samo złożenie wniosku jest równoznaczne z gwarancją wypłaty.

(r) – źródła: UM w Stargardzie, Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułMimo pandemii trwa przebudowa pływalni przy Szczecińskiej
Następny artykułKoronawirus. Pytania i odpowiedzi z prezydentem Stargardu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj