ZS nr 5 w Stargardzie drukuje w 3D elementy do gogli i przyłbic

0

Mimo że funkcjonowanie Zespołu Szkół nr 5 jest zawieszone, z inicjatywy jego dyrektor Jolanty Kawszyn powstał zespół, który wytwarza – przy zachowaniu wszystkich obowiązujących procedur bezpieczeństwa – elementy ochrony osobistej dla szpitali za pomocą drukarek 3D.

W skład zespołu weszli nauczyciele szkoły – Arkadiusz Popiołek oraz Krzysztof Bielski, kierownik kształcenia praktycznego,

Uruchomione zostały wszystkie drukarki 3D będące na wyposażeniu pracowni informatycznej ZS nr 5. Wytwarzają one poszczególne części do przyłbic i gogli dzięki współpracy z firmą Modelowania Przestrzennego z Goleniowa, która dostarcza materiał do ich produkcji.

Plastikowe przyłbice i gogle to teraz bardzo potrzebne elementy ochrony osobistej w szpitalach. Uzupełniają deficytowe maseczki ochronne, chroniąc twarz przed bezpośrednim kontaktem z wirusem.

W przededniu Światowego Dnia Zdrowia, 6 kwietnia 2020 r., gotowe przyłbice zostały przekazane nieodpłatnie do stargardzkiego szpitala przez Jolantę Kawszyn, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułNowe zasady w szpitalach, aby minimalizować ryzyko zakażeń koronawirusem
Następny artykułMieszkańcy powyżej 65. roku życia z maskami od miasta


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj