Przebudowa Konopnickiej. Drogowcy układają już nową nawierzchnię

0

Bez przeszkód i w sprzyjających warunkach kontynuowane są prace związane z przebudową drogi powiatowej 1704Z. Tworzą ją odcinki ulic Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej, biegnące przez Śródmieście Stargardu. Inwestycję, która ułatwi tranzyt przez miasto i skomunikowanie z krajową „20” – w stronę Chociwla, Nowogardu i Trójmiasta, dofinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych.

Od połowy marca roboty trwają na ul. Konopnickiej – na odcinku do ul. Piłsudskiego.

W ramach prowadzonych prac, ekipa Strabagu ułożyła nowe chodniki z nawierzchni bitumicznej po obu stronach przebudowywanej ulicy – od skrzyżowania z Dworcową do krzyżówki ze Słowackiego. Natomiast chodniki  z betonowej kostki drogowcy ułożyli od skrzyżowania ze Słowackiego do Piłsudskiego.

Na jednym pasie Konopnickiej dokonano również frezowania jezdni. Ułożono także nową nawierzchnię bitumiczną. Jednocześnie na przebudowanej wcześniej Pierwszej Brygady wykonano nowe oznakowanie poziome.

Na czas robót wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Obowiązuje ruch jednokierunkowy w stronę ul. Pierwszej Brygady. W zależności od przebiegu prac, ruch kierowany jest naprzemiennie – jednym lub drugim pasem jezdni.

Przebudowany odcinek – zgodnie z harmonogramem – powinien być gotowy do 29 maja.

Inwestycji towarzyszą prace remontowe na pobliskich ulicach Żeromskiego i Piłsudskiego, związane m.in. z punktowym remontem nawierzchni jezdni.

Wartość całej inwestycji, prowadzonej przez Powiat Stargardzki, oszacowano na ponad 3,6 mln zł. 80 proc. tej kwoty pokrywa dofinansowanie z FDS.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułBędzie Rondo Solidarności Rolników Indywidualnych
Następny artykułWybory prezydenta RP w czasie pandemii? Prezydent Stargardu: Nie pozwalajmy na podziały!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj