Gmina Ińsko przejmie niemal 3 km drogi w Ściennem. Jest porozumienie w tej sprawie

0

Mieszkańcy długo na to czekali. Porozumienie zawarte z Zarządem Powiatu Stargardzkiego przez  burmistrza miasta i gminy Ińsko Jacka Liwaka otwiera proces przejęcia odcinka drogi wewnętrznej (Skarbu Państwa) oraz jej przebudowy w nieodległym czasie.

Zgodnie z porozumieniem, jaki podpisała starosta stargardzki Iwona Wiśniewska wraz z wicestarostą Joanną Tomczak, gmina Ińsko w drodze komunalizacji przejmie drogę wewnętrzną, przebiegającą przez miejscowość Ścienne, włączając ją do kategorii drogi gminnej.

Gmina Ińsko zamierza też doprowadzić do remontu tego odcinka, sięgając po dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach porozumienia, zawartego z powiatem, gmina wykona we własnym zakresie dokumentację projektową przebudowy drogi. Powiat natomiast deklaruje pomoc merytoryczną na etapie opracowania dokumentacji, wniosku o dotację z Funduszu Dróg Samorządowych oraz sporządzenia dokumentacji przetargowej.

Istotną częścią tego porozumienia jest również deklaracja, że – do czasu rozpoczęcia przebudowy przejętego przez gminę Ińsko odcinka drogi – powiat udzieli gminie corocznej pomocy finansowej na jej utrzymanie, jednak nie dłużej niż do końca grudnia 2023 r. Natomiast w przypadku otrzymania dofinansowania z FDS, powiat deklaruje pomoc finansową gminie Ińsko w wysokości 50 proc. wkładu własnego całkowitych kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Jest zatem szansa, że po przejęciu drogi oraz przygotowaniu dokumentacji projektowej, zakończonej przyznaniem dofinansowania z FDS, blisko 3-kilometrowy odcinek w Ściennem zostanie wyremontowany, ku uciesze jego – i nie tylko – mieszkańców.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułBridgestone Stargard pomaga służbom medycznym
Następny artykułKoronawirus w Zachodniopomorskiem. 11 nowo zakażonych osób, 1 osoba zmarła


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj