Rowerzyści pojadą bezpiecznie po wytyczonych trasach na chodnikach i jezdniach. Prace w toku

1

Coraz więcej osób porusza się rowerem po mieście. Aby stworzyć im lepsze, bardziej bezpieczne warunki do jazdy, w Stargardzie trwa łączenie istniejących dróg dla jednośladów z ulicami, przez które trudno było rowerzystom przejechać.

Ze względów technicznych nie wszędzie można wybudować tradycyjną ścieżkę rowerową. Tam, gdzie nie jest to możliwe, przejazd zostanie wyznaczony z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego. To korzystne uzupełnienie istniejących już w sumie ponad 30 km ścieżek.​

Pojawią się też kolejne stojaki dla jednośladów.

– Tworzymy warunki do tego, aby stargardzianie przemieszczając się, chętniej wybierali rower. Ten projekt wytyczania tras dla cyklistów w mieście to dobre rozwiązanie w miejscach, w których jest zbyt mało przestrzeni, żeby równolegle poprowadzić ścieżkę. W efekcie przejazd rowerem przez centrum będzie bezpieczniejszy – mówi prezydent Rafał Zając.

Rowerzyści dojadą do różnych miejsc w Stargardzie, ale dotrą też chociażby do dróg wybudowanych dla nich już wcześniej na wylotach z miasta. Nowe trasy dla rowerów realizowane są w kilku różnych lokalizacjach jednocześnie.

Na ul. Wojska Polskiego, ul. S. Wyszyńskiego, ul. Szczecińskiej, ul. Warszawskiej i ul. Śląskiej cykliści będą mogli poruszać się bezpiecznie po chodniku. Pojawią się tam znaki „Droga dla pieszych” z tabliczką „Dopuszczony ruch rowerowy”.

Na ul. Wojska Polskiego pojadą chodnikiem po stronie szpitala. Na ul. S. Wyszyńskiego skorzystają z chodnika po stronie banku PKO, wzdłuż ul. Warszawskiej – z chodnika po stronie sklepu meblowego, a przy ul. Śląskiej – po stronie szkoły. Na ul. Szczecińskiej – odcinek od placu Zgody do ronda Saperów Stargardzkich – przejazd będzie chodnikami po obu stronach jezdni.

Na ul. J. Piłsudskiego – na odcinku od skrzyżowania z ul. M. Konopnickiej do placu Wolności – na jezdni (od strony Tesco i Netto) wymalowany zostanie 1,5-metrowy pas ruchu dla rowerzystów. Całość uzupełnią odpowiednie znaki.

Na wysokości Centrum 2000 skośne miejsca parkingowe będą zamienione na równoległe. Dla cyklistów w ciągu pasa drogowego ustawione zostaną stojaki rowerowe.

Na ul. Bogusława IV – na jezdni, po obu stronach – wymalowany będzie 1,5-metrowy pas ruchu dla osób poruszających się rowerem. Pojawią się też odpowiednie znaki.

Część z tych rozwiązań jest tymczasowa. Takim przykładem może być ul. S. Wyszyńskiego, na której – po kompleksowej przebudowie – powstanie samodzielna ścieżka rowerowa.

Wszystkie prace, przy sprzyjającej pogodzie, powinny potrwać do końca maja.

Poniżej mapa tras rowerowych w Stargardzie.

(r), fot., mapa – źródło: UM w Stargardzie​

Poprzedni artykułRząd luzuje kolejne obostrzenia. Od 18 maja możemy pójść do fryzjera i restauracji
Następny artykułBłękitni Stargard. Wszyscy zdrowi. Budują formę przed rozgrywkami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Na ulicy Śląskiej po stronie szkoły. A tam wąsko, w sam raz żeby się dwa rowery mijały. No chyba, że wytniemy drzewa i poszerzymy chodnik.
    Na wysokości Centrum 2000 skośne miejsca parkingowe będą zamienione na równoległe. Dla cyklistów w ciągu pasa drogowego ustawione zostaną stojaki rowerowe – no już widzę parkowanie równoległe i powodowane tym korki…
    I malunki na jezdniach na pewno spowodują, że będzie bezpieczniej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj