Koncert EABS „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”

0

Koncert pod ww. tytułem, który odbędzie się w SCK, oparty jest na płycie, która zbiera bardzo dobre recenzje za oryginalne podejście do twórczości znakomitego kompozytora i pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy, twórcy m.in. muzyki filmowej.

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza na to wydarzenie – 30 lipca (czwartek) o godz. 19.

Twórcy płyty – Electro-Acoustic Beat Sessions występują w składzie: Marek Pędziwiatr (klawisze, głos), Marcin Rak (perkusja), Vojto Monteur (gitara elektryczna), Paweł Stachowiak (gitara basowa), Spisek Jednego (gramofony, elektronika), Olaf Węgier (saksofon), Jakub Kurek (trąbka).

„…na płycie „Repetitions/Letters to Krzysztof Komeda” nie usłyszymy  „ komedowskich” utworów odegranych nuta w nutę. EABS w kompozycje Komedy wplótł autorską mieszankę brzmień hip hopu, jungle, funku, gospel czy szeroko rozumianej elektroniki. Nierzadko partie pianisty zastąpione są sekcją dętą (co dodatkowo porywa ludzi na koncertach granych przez EABS). „Repetitions/Letters to Krzysztof Komeda”  to album zarówno „kultowy”, bo bawiący się brzmieniem Komedy lat 60., z drugiej strony swoista dyrektywa w jakim kierunku zmierza myślenie o nowej, muzycznej strukturze. Z jednej strony mamy więc muzyczne tematy oldskulowego Komedy oraz gościnny udział  weterana – Michała Urbaniaka w „Free Witch and No Bra Queen/Sult”, z drugiej ciekawe, ultranowoczesne bawienie się jazzową strukturą, improwizacją oraz artystycznym „buntem” młodych” napisał Dionizy Piątkowski w https://jazz.pl/eabs-repetitions-letters-krzysztof-komeda-astigmatic-records/.

Specjalnym gościem tego koncertu będzie Paulina Przybysz.

Jak zapowiada SCK, wszystko odbędzie się w reżimie sanitarnym, z ilością widzów (w obowiązkowych maseczkach) ograniczoną dla zachowania odległości, ale z nadzieją, że muzykomani stęsknili się za graniem na żywo.

Koncert – objęty patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – organizowany jest w ramach, ustanowionego przez Sejmik Województwa, Roku 75-lecia Polskiego Pomorza Zachodniego. I we współpracy programowej z festiwalem Szczecin Jazz.

Bilety w cenie 10 zł można nabyć on-line (do czego SCK bardzo zachęca), lub w kasie SCK, za podaniem imienia, nazwiska i numeru telefonu (wytyczne GIS).

„W czasie, kiedy wszyscy uczymy się, jak wrócić do normalnego życia – wróćmy do muzyki, tam znajdziemy zastrzyk optymizmu..!” czytamy w nocie SCK.

Szczegóły korzystania z imprez w czasie reżimu sanitarnego poniżej https://www.sck.stargard.pl/regulamin_COVID-19#gth

(r)

Poprzedni artykułLKS Feniks Pesta. Byli w Gąskach na zgrupowaniu
Następny artykułDruk 3D – zastosowanie innowacyjnej technologii w szkole


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj