Druk 3D – zastosowanie innowacyjnej technologii w szkole

0

Jedenastu nauczycieli z Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie podnosiło swoje kompetencje zawodowe z zastosowania technologii 3D.

Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu, które trwało od 18 do 22 czerwca br. W czasie zajęć zdobywali wiadomości i umiejętności z zastosowania innowacyjnej technologii w szeroko pojętej edukacji.

Poznawali zastosowanie programów do modelowania i druku 3D w usługach, prototypowaniu i nowych światowych standardach procesów wytwarzania. Nabyli też umiejętności modelowania przedmiotów użytkowych oraz prostych części zamiennych.

Każdy z uczestników szkolenia przyswoił możliwości, jakie daje oprogramowanie modelujące i przygotowujące obiekty 3D do druku, oraz  opanował umiejętności przygotowania modelu 3D do wykonania wydruku.

Nauczyciele podobnie jak uczniowie pracowali indywidualnie i w grupach. Uczyli się, jak w praktyce rozwiązywać problemy serwisowe z wykorzystaniem programów modelujących i drukarek 3D. Umiejętności i wiedzę zdobytą w trakcie zajęć nauczyciele będą przekazywać uczniom już w nowym roku szkolnym.

– Podczas szkolenia panowała wspaniała atmosfera – komentuje dyrektor ZS nr 5 Jolanta Kawszyn.

Szkolenie było możliwe dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

(r), fot. – źródło: ZS nr 5

Poprzedni artykułKoncert EABS „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”
Następny artykułZobaczyli, jak zmienia się Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj