Skrzyżowanie Limanowskiego z Wojska Polskiego będzie bezpieczniejsze

0

Powiat Świdwiński, Stargard i Barlinek to zachodniopomorskie samorządy, które uzyskały rządową dotację na realizację projektów poprawiających bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

Środki przyznano w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

– Program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji umożliwia powiatom i gminom uzyskanie dofinansowania na zwiększanie bezpieczeństwa najsłabiej chronionej grupy uczestników ruchu drogowego – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Dotacje z budżetu państwa uzyskały:

– Powiat Świdwiński na realizację projektu pn. „Bezpieczna przestrzeń modernizacja przejść dla pieszych na terenie Powiatu Świdwińskiego” – kwota dotacji 100.000 zł,

– Miasto Stargard na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego w Stargardzie” – kwota dotacji 100.000 zł,

– Gmina Barlinek na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa pieszych w centrum Barlinka” – kwota dotacji 99.970  zł.

(r), fot. – źródło: Centrum Prasowe Wojewody

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Szykuje się gorący finisz sezonu
Następny artykułDostaną po 25 tys. zł za najwyższą frekwencję wyborczą w regionie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj