Dostaną po 25 tys. zł za najwyższą frekwencję wyborczą w regionie

0

Szczecin, Kołobrzeg, Dobra Szczecińska i Dziwnów (fot.) – to laureaci konkursu „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” ogłoszonego przez marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Biorąc udział w wyborach, mieszkańcy tych gmin wykazali się postawą obywatelską i prodemokratyczną, a także odpowiedzialnością za przyszłość.

– W naszym województwie od zawsze frekwencja była gorsza od średniej krajowej, ale cieszy to, że się coraz bardziej do niej zbliżamy i że jesteśmy coraz bardziej aktywni. Niewątpliwie do sukcesu gmin nadmorskich przyczynili się turyści, którzy odwiedzają nasze wybrzeże. Serdecznie gratuluję włodarzom tych gmin za stworzenie warunków umożliwiających tak liczne głosowanie. Bardzo cieszy aktywność społeczności aglomeracji szczecińskiej. Na szczególne uznanie zasługuje rewelacyjny wynik tak niewielkiej Dobrej. Będę zachęcał, by te gminy stały się wzorem dla innych samorządów – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Według danych PKW frekwencja w wyborach prezydenta RP w roku 2020 na poziomie krajowym wyniosła 68,16%, a w Zachodniopomorskiem 66,39% – tj. 1.351.364 osób uprawnionych do głosowania.

Kwotą 25 tys. zł zostaną nagrodzone następujące gminy, w których osiągnięto najwyższą frekwencję wyborczą:

– gmina powyżej 100 tys. mieszkańców – Szczecin, frekwencja 70,43%,
– gmina 40 tys. – 100 tys. mieszkańców – Kołobrzeg, frekwencja 72,85%,
– gmina 10 tys. – 40 tys. mieszkańców – Dobra Szczecińska, frekwencja 77,44%,
– gmina do 10 tys. mieszkańców – Dziwnów, frekwencja 86,09%.

Zarząd Województwa skieruje projekt stosownej uchwały pod obrady Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. O udzieleniu pomocy finansowej gminom – laureatom konkursu zdecydują radni województwa podczas sesji zaplanowanej na 23 lipca br.

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułSkrzyżowanie Limanowskiego z Wojska Polskiego będzie bezpieczniejsze
Następny artykułSCN nabiera kształtów. Trwa montaż więźby dachowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj