Meisinger Festival w Stargardzie

0

Do naszego miasta kolejny raz zawitają artyści Meisinger Music Festival. W piątek (21.08.) o godz. 20:00 w kolegiacie rozpocznie się wyjątkowy koncert. Wystąpi tam Krzysztof Meisinger wraz z kwintetem smyczkowym AstorArte String Quintet. Gościem specjalnym koncertu będzie mezzosopranistka Alicja Węgorzewska.

Publiczność w Stargardzie wysłucha programu „Piazzolla”. To pierwsza odsłona tegorocznej, trzeciej już edycji wydarzenia. Po raz kolejny w naszym regionie wystąpią światowej sławy muzycy klasyczni – tym razem artyści wyłącznie z Polski. Melomani znów spotkają się m.in. w stargardzkiej kolegiacie. To szczególne miejsce z wyjątkowym klimatem. W 2019 r. w ramach Meisinger Music Festival wystąpiła tam utalentowana sopranistka Sumi Jo. W świątyni koncertuje również Orkiestra Camerata.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Meisinger. Muzyk od lat występuje z największymi artystami na najważniejszych scenach całego świata. Wstęp na wszystkie wydarzenia Meisinger Music Festival jest bezpłatny. Kolejne koncerty odbędą się w Szczecinie i Barlinku. Miłośnicy muzyki klasycznej spotkają się z twórczością m.in. W. A. Mozarta, J. S. Bacha i F. Schuberta.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKoronawirus w Zachodniopomorskiem. Nie żyją dwie kolejne osoby
Następny artykułAutobusy MPK ominą Barnima


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj