Droga Niedźwiedź-Zdunowo udostępniona kierowcom 

0

Realizowana – w ramach budowy drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu S10 – droga wspomagająca Niedźwiedź-Zdunowo została już udostępniona kierowcom.

Oddano ją do ruchu na kilka miesięcy przed zakończeniem prac przy drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki.

Droga o długości 3,2 km zapewni alternatywę dla ruchu wolnobieżnego i lokalnego.

– Nowa droga ułatwi komunikację lokalną pomiędzy miejscowością Niedźwiedź i szczecińskim osiedlem Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo. Od zachodu łączy się z ulicą Profesora Tomasza Żuka w pobliżu szpitala w Zdunowie, natomiast od wschodu – z drogą w miejscowości Niedźwiedź. Droga w całości prowadzi przez tereny leśne. Powstanie tej drogi umożliwi również zlikwidowanie skrzyżowania DK10 z drogą do miejscowości Niedźwiedź na zachód od węzła Kobylanka – informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA Oddział w Szczecinie.

Dotychczas drogą ekspresową na fragmencie DK10 od Szczecina do Stargardu była tylko obwodnica Stargardu. Jednojezdniowa obwodnica Kobylanki i dwujezdniowy odcinek Szczecin-Motaniec nie spełniały wymagań dla drogi ekspresowej. Dlatego w ramach budowy drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki przewidziano również budowę drogi wspomagającej. Umożliwi to uzyskanie klasy drogi ekspresowej przez cały odcinek DK10 od granicy Szczecina do początku obwodnicy Stargardu. Druga jezdnia obwodnicy Kobylanki powinna być gotowa do końca tego roku.

(r)

mapka, fot. – źródło: GDDKiA O/Szczecin

Poprzedni artykułObchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Następny artykułDo urzędu tylko w masce, przyłbicy lub chuście


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj