Błękitni Stargard. Porażka na początek

0

W meczu inaugurującym sezon Błękitni Stargard przegrali na wyjeździe z beniaminkiem II ligi KKS Kalisz 0:2.

KKS Kalisz – Błękitni Stargard 2:0 (0:0)

Bramki: 63. min. Tunkiewicz, 90. min. Majewski

KKS: Krakowiak – Waleńcik, Gawlik, Żytko, Zawistowski – Łuszkiewicz (83. min. Szewczyk), Hiszpański (64. min. Kaczyński), Tunkiewicz, Marcin Radzewicz – Maćczak (64. min. Majewski), Kamiński (83. min. Chojnowski)
Błękitni: Rzepecki – Klimek (72. min. Sawczak), Krawczun, Polkowski, Ryk, Sitkowski, Theus, Rajch (56. min. Kaczmarek), Bochnak (89. min. Lis), Kujawa, Ostrowski

Po dobrych meczach pucharowych, w których Błękitni pokonali Legionovię Legionowo, a następnie doznali porażki po rzutach karnych z Wartą Poznań, podopieczni Adama Topolskiego, którego podczas nieobecności ambitnie zastępują Tomasz Grzegorczyk i Jarosław Piskorz, rozpoczęli zmagania ligowe.

Na inaugurację nowego sezonu udali się do Kalisza na mecz z beniaminkiem. Stargardzianie, wzmocnieni jeszcze w ostatnich dniach pomocnikiem z rezerw Lecha Poznań, Tomaszem Kaczmarkiem, dzielnie walczyli przez ponad godzinę. W pierwszej połowie bramka Mariusza Rzepeckiego była praktycznie bombardowana, ale golkiper Błękitnych wychodził z każdej opresji obronną ręką.

Po zmianie stron inicjatywę zdołali przejąć stargardzianie. Skonstruowali kilka godnych uwagi akcji, po których najgroźniejsze strzały oddali Oskar Ryk, Mateusz Bochnak czy Dawid Polkowski. Piłka nie znalazła jednak drogi do siatki KKS, w przeciwieństwie do rywala, który w 63. minucie w końcu zmusił do kapitulacji Mariusza Rzepeckiego. Uderzeniem zza pola karnego zaskoczył go Robert Tunkiewicz.

Błękitni dążąc do wyrównania, z każdą kolejną minutą coraz bardziej się odsłaniali, na co czekali gospodarze. W doliczonym już czasie gry przeprowadzili zabójczą kontrę, ustalając ostateczny wynik na 2:0.

Po wyjazdowej inauguracji sezonu Błękitnych czeka teraz inauguracja przed własną publicznością. W sobotę stargardzianie podejmą spadkowicza z I ligi, Wigry Suwałki. Początek o godz.13.

Poprzedni artykułZarząd Województwa Zachodniopomorskiego wstrzymuje pomoc finansową dla Portu Lotniczego Szczecin–Goleniów
Następny artykułNowy rok szkolny z reżimem sanitarnym – w szkołach ponadpodstawowych