Książnica – prace idą naprzód

0

Trwa kompleksowa modernizacja obu budynków Książnicy Stargardzkiej przy ul. Mieszka I. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Oferta zrewitalizowanej biblioteki poszerzy się, a nowoczesny sprzęt posłuży mieszkańcom do realizacji twórczych pasji.

Wewnątrz nadal prowadzona jest rozbiórka. Wykonano już też część prac związanych z postawieniem ścian działowych. Kompleksową renowację przechodzą zarówno zabytkowa kamienica, jak i współczesny obiekt. Wymieniono już zewnętrzną stolarkę aluminiową w nowszym budynku oraz – częściowo – stolarkę drewnianą w starszym. Zrealizowano również część robót na dachu budynku współczesnego. Jednocześnie prowadzone są prace elektryczne oraz związane z instalacją sanitarną i izolacją termiczną ścian zewnętrznych w nowszej części. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty budowlane powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Później potrzebny będzie jeszcze czas na wyposażenie i uruchomienie zupełnie nowej Książnicy.

Książnica Stargardzka po modernizacji uzupełni ofertę Stargardzkiego Centrum Nauki. W placówce pojawi się nowoczesny sprzęt. Poprawi się funkcjonalność i estetyka biblioteki, która stanie się miejscem ciekawych zajęć i spotkań mieszkańców w różnym wieku, pochodzących z różnych grup społecznych. W ramach Mulitkreatywnego Centrum Postaw Twórczych będą mogli realizować swoje pasje.

Wartość całego projektu to ponad 8 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel prawie 4 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZSBT. Rywalizowali podczas Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Końcówki jak dreszczowiec


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj