Po trzyletnim remoncie Klub Wojskowy wznawia działalność przy 11 Listopada

1

Mimo obostrzeń stanu epidemii, dowództwu 12. Brygady Zmechanizowanej w Stargardzie oraz kadrze klubu przy ul. 11 Listopada 22 udało się zorganizować ponowne otwarcie placówki.

Klub Wojskowy po trzyletnich pracach remontowo-budowlanych bardzo się zmienił. Odnowiona elewacja, zupełnie nowa aranżacja wyremontowanych wnętrz, powiększona główna sala – to wszystko mogli podziwiać uczestniczący w otwarciu goście: m.in. poseł Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, starosta stargardzki Iwona Wiśniewska oraz przedstawiciele kadry 12. BZ na czele z płk. dypl. Romanem Brudło, dowódcą Brygady.

W odnowionych pomieszczeniach budynku znajdzie się również miejsce na klub oficerski Elita oraz saunę i siłownię, a także strzelnicę.

Gości podejmował Augustyn Maćkowiak, wieloletni kierownik Klubu Wojskowego i gospodarz spotkania.  Klub wpisał się już na stałe w społeczno- kulturalny pejzaż miasta, będąc wizytówką stacjonującej w Stargardzie Błękitnej Brygady. Imprezy, projekty i przedsięwzięcia oraz koła zainteresowań od lat przyciągają tam mieszkańców Stargardu. Dla wielu z nich w murach klubu rozpoczynała się również pierwsza przygoda z wojskiem…

Ponowne otwarcie wnętrz klubu stało się też okazją do wernisażu prac Patrycji Marii Kowal pod hasłem „Horyzonty 2020”. Wystawę tworzą obrazy i rysunki. Ich autorka jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Stworzone przez nią abstrakcyjne dzieła odnoszą się do kwestii wolności oraz ograniczeń. Podczas wernisażu autorka przypomniała, że inspiracją do stworzenia tych prac stały się dla niej ograniczenia doby pandemii. Prezentowane w Klubie Wojskowym obrazy powstały w czasach, kiedy ograniczono swobodę przemieszczania się, a ludzie w większości zostali zamknięci w domach. Tym samym horyzont możliwych zdarzeń – jak podkreślała artystka – został ograniczony do najbliższego otoczenia.

Gratulując dotychczasowych osiągnięć i udanego remontu, starosta Iwona Wiśniewska przypomniała, że w przyszłym roku przypadnie jubileusz 70-lecia Klubu Wojskowego w Stargardzie. Życzyła więc kierownikowi placówki, by na uroczystościach urodzinowych  mogli  spotkać  się już wszyscy bez ograniczeń.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Dagmara Ładniak / Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułSadzenie 40 mln drzew trwa
Następny artykuł203 policyjne interwencje w miniony weekend


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj