Narodowy Spis Powszechny – uważaj na oszustów

0

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Każdy Polak może sam się spisać przez internet lub telefonicznie, dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99. Główny Urząd Statystyczny ostrzega przed oszustami, którzy mogą próbować wyłudzić nasze dane.

Rachmistrzowie zaczną pracę w maju. Na razie – w związku z pandemią koronawirusa – przeprowadzać będą tylko wywiady telefoniczne. Każdy z nich ma indywidualny kod, który można sprawdzić (dzwoniąc na infolinię). Rachmistrz nie przyjdzie do domu, dlatego nie należy wpuszczać nikogo, kto się za niego podaje. Oszuści mogą w ten sposób wyłudzić nasze dane. Szczegółowe informacje o NSP są tutaj.

Najbezpieczniej i najwygodniej spisać się samemu przez internet. Można to zrobić o dowolnej porze na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. W Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 jest również stanowisko do samospisu online. Chęć skorzystania z niego można zgłaszać telefoniczne – 91  577 50 67, od poniedziałku do piątku 8:00 – 16:00. Inne rozwiązanie to samospis telefoniczny – wystarczy zadzwonić na infolinię.

(r)

Poprzedni artykułDodatkowe Punkty Szczepień Powszechnych – pilotaż
Następny artykułTeż możesz posprzątać


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj