Punkt Szczepień Powszechnych w SCK. Zaszczepią Pfizerem

0

Wygodnie, blisko domu i szybko – tak można otrzymać szczepionkę przeciwko koronawirusowi w PSP, w Stargardzkim Centrum Kultury. Dostępne są preparaty Pfizera. Jeśli ktoś chce dostać paszport szczepionkowy jeszcze przed wyjazdem na wakacje, to powinien wybrać właśnie SCK. Na swój termin można umówić się nawet z dnia na dzień.​

Do tej pory w punkcie w SCK zaszczepiło się już ponad 3800 osób. Punkt działa od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 18:00, mamy więc możliwość wybrania najlepszej dla siebie pory. Dostępność szczepionek jest duża, dlatego stargardzianie nie muszą jeździć na szczepienia poza miasto.

Cały czas działa rejestracja do punktu w SCK. Zapisać się można w różny sposób:

– wejść na stronę www.pacjent.gov.pl i zarejestrować się elektronicznie – TUTAJ można obejrzeć krótki film instruktażowy;

– zadzwonić na bezpłatną infolinię – tel. 989 lub pod nr 880 333 333 (całodobowo, 7 dni w tygodniu) – i jako wybrane przez siebie miejsce wskazać Punkt Szczepień Powszechnych – Stargardzkie Centrum Kultury (Ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, Stargard),

– wysłać SMS o treści SzczepimySie pod nr 664 908 556 lub 880 333 333,

– zadzwonić bezpośrednio do punktu w SCK – tel. 667 627 600 lub 667 627 598 (od poniedziałku do piątku, 8:00-15:00).

Po zapisaniu się i uzyskaniu terminu oraz godziny szczepienia warto jeszcze w domu wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. Jest on dostępny tu: https://www.stargard.pl/aktualnosci/szczepimy-pfizerem-w-sck. Można go też dostać – w wersji papierowej – w SCK, Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17 i Rynek Staromiejski 1) oraz w Starostwie Powiatowym (ul. Skarbowa 1). Wypełnienie kwestionariusza w domu skraca czas pobytu w punkcie i usprawnia załatwienie formalności.

W dniu szczepienia trzeba:

– odżywiać się dokładnie tak samo jak na co dzień,

– przyjmować te same lekarstwa,

– ubrać się tak, by szybko odsłonić ramię.

Koniecznie należy zabrać:

– dowód osobisty,

– swoją dokumentację medyczną,

– listę zażywanych leków,

– okulary (jeśli są potrzebne).

Jeśli ktoś nie może przyjść na ustalony termin, powinien jak najszybciej zadzwonić bezpośrednio do punktu w SCK – tel. 667 627 600 lub 667 627 598. Warto pamiętać, że złe samopoczucie lub lekkie objawy infekcji nie zawsze są przeciwwskazaniem do szczepienia. Decyzję w tej sprawie podejmuje lekarz.

Punkt w Stargardzie jest zorganizowany tak, aby każdy pacjent mógł po szczepieniu odczekać około 15 minut. W tym czasie będzie obserwowany przez profesjonalnie przygotowaną kadrę.

Na ewentualne pytania i wątpliwości odpowiedzi zostaną udzielone na etapie kwalifikacji do szczepienia.

Bezpłatne miejsca parkingowe dla osób szczepiących się zostały wyznaczone na dawnej pętli autobusowej przy pl. Wolności (przed głównym wejściem do SCK). Aby dostać się do punktu, trzeba wejść do budynku od strony ul. Wojska Polskiego – naprzeciwko sądu. Punkt jest pozbawiony barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułPPNT. Przedłużają Metalową, uzbrajają działki – roboty zmierzają do końca
Następny artykułTeraz wodę będzie grzać nam geotermia, a nie kocioł węglowy  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj