Stargardzianie na Marsie

1

Tomasz Wojtkun już „poleciał”, a Justyna Wojtkun Nuell za kilka lat „dołączy” do brata na Marsie. Stargardzianie zgłosili się do NASA i otrzymali bilety na podróż na Czerwoną Planetę. Można do nich dołączyć. Wystarczy tutaj wypełnić formularz. Najbliższy rejs już w 2026 r., ale warto się pospieszyć, bo liczba „pasażerów” jest ograniczona.

Tomasz Wojtkun pochodzi ze Stargardu, ale od 15 lat mieszka na Florydzie, gdzie znajduje się centrum lotów kosmicznych NASA. Interesuje się kosmosem i astronautyką. O akcji „Send your name to Mars” dowiedział się z Twittera.

– Postanowiłem się zgłosić i dołączyć do milionów ludzi, którzy w ten sposób „polecą” na Czerwoną Planetę. Po wypełnieniu formularza dostałem imienny bilet. Potem z dużymi emocjami obserwowałem lądowanie łazika Perseverance. To była duża radość, kiedy misja zakończyła się powodzeniem – mówi Tomasz Wojtkun.

Łazik z milionami imion i nazwisk zapisanych na krzemowych chipach wylądował na Marsie w marcu 2021 r. Kolejna misja planowana jest na 2026 r. Wtedy do Tomasza Wojtkuna „dołączy” jego siostra, która już otrzymała bilet. Na kosmiczną wycieczkę mogą się zapisać także inni chętni. Wystarczy wypełnić formularz.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot.: Tomasz Wojtkun, Justyna Wojtkun-Nuell/archiwum prywatne

Poprzedni artykułMonika Szotowicz z podwójnym złotem Mistrzostw Polski Masters ITT 2021
Następny artykułPpor. Jan Wojtowicz – westerplatczyk, mieszkaniec Stargardu – upamiętniony  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Straszny news! OBOSZ!
    Też mam z Oriona, InSight, Perseverance i następny w roku 2026 juz zarezerwowany. Oj jejku kiejku… Nawet czekolady od miasta nie dostałem, a tu proszę artykuł o jednym…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj