OHP pomaga seniorom

0

Młodzi ludzie z Ochotniczego Hufca Pracy wsparli podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprzątanie, pomoc w domowych obowiązkach, a nawet usługi fryzjerskie – to wszystko zrobili w ramach wolontariatu.

Seniorzy mogli liczyć nie tylko na pomoc w sprzątaniu, ale również na pogawędki i towarzystwo drugiego człowieka – co jest bardzo ważne, szczególnie dla osób samotnych i z niepełnosprawnościami. Dodatkowo dzięki strzyżeniu i modelowaniu włosów panie zyskały zupełnie nowe fryzury. Młodzież po spotkaniu z seniorami była usatysfakcjonowana i gotowa do dalszego wspierania podopiecznych MOPS-u.

W Stargardzie przy ul. Jugosłowiańskiej działa Ośrodek Szkolenia i Wychowania. Uczestnicy OHP i uczniowie OSiW zostają m.in. fryzjerami, mechanikami samochodowymi, kucharzami i elektrykami. Dzięki temu mogą łatwiej znaleźć stałą pracę. Młodzież nie tylko uczy się zawodu, ale również bierze udział m.in. w wolontariacie. Wychowankowie rozwijają swoje zainteresowania. Dołączają również do akcji społecznych.

Młodzież z OHP rozpoczęła już wakacje, ale w nowym roku szkolnym nadal planują regularnie wspierać potrzebujących stargardzian.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. OHP

Poprzedni artykułMPK. Pierwsza pomoc i obsługa defibrylatorów AED – wiedzą, jak to robić
Następny artykułMammografia. Zbadaj się bezpłatnie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj