Mammografia. Zbadaj się bezpłatnie

0

W lipcu stargardzianki mogą wybrać jeden z czterech terminów na bezpłatne badania mammograficzne. Mobilna pracownia pojawi się przy przychodni na os. Zachód 17a. Pierwsza okazja do sprawdzenia swojego zdrowia już dzisiaj (czwartek, 1.07. do godz. 17). Nie trzeba mieć skierowania, ale należy się wcześniej zarejestrować – najwygodniej zrobić to przez telefon.

Wszystkie terminy lipcowych postojów mammobusów w Stargardzie wraz z godzinami przyjęć i numerami do rejestracji można znaleźć na plakacie. W tym roku – po raz pierwszy – bezpłatne badanie mogą zrobić panie urodzone w 1971 r. Warto skorzystać z okazji do sprawdzenia swojego zdrowia. Wczesne wykrycie ewentualnej choroby to znacznie większa szansa na skuteczne leczenie.

Darmową mammografię mogą wykonać ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały bezpłatnego badania w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i mają pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie roku od ostatniej wizyty. Na badanie trzeba też zabrać ze sobą wyniki poprzednich mammografii.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułOHP pomaga seniorom
Następny artykułZaszczep się w parku – do wyboru Pfizer lub Johnson&Johnson


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj