Kluczewo. Miliony na nowe drogi

0

Jak informuje magistrat, miasto pozyskało 22 mln 800 tys. zł dofinansowania na przebudowę ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. Lelewela. Na jezdniach w dzielnicy Kluczewo pojawi się nowa nawierzchnia. Bezpieczeństwo i komfort pieszych poprawią wygodne chodniki. Całość uzupełni nowoczesne oświetlenie. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład.

– Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy tej dzielnicy czuli się pełnoprawnymi stargardzianami. Stąd inwestycje m.in. w przejęty park Podworski oraz w Szkołę Podstawową nr 8 i jej otoczenie. Dlatego też wnioskowaliśmy o środki na przebudowę dróg właśnie w tej części miasta. Dziękuję moim współpracownikom, którzy tak skutecznie pozyskują dofinansowania z różnych źródeł – mówi prezydent Rafał Zając.

Prezydent podziękował również wszystkim zaangażowanym w ten projekt: posłowi Michałowi Jachowi, wojewodzie Zbigniewowi Boguckiemu, a także radnym Rady Miejskiej.

W ramach inwestycji na ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmencie ul. Lelewela będą wykonane: nowa nawierzchnia jezdni, wygodne chodniki oraz odwodnienie. Widoczność i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg poprawi przebudowane oświetlenie. W planach są również nasadzenia zieleni. Orientacyjny zakres inwestycji można zobaczyć na mapie. Łączna długość przebudowywanych dróg to ponad 1,8 km.

Przewidywana wartość prac to 24 mln zł. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, całość powinna być gotowa do końca 2023 r.

(r)

mapa: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułLidia Iwańkowicz nową Mistrzynią Ortografii Szkół Ponadpodstawowych
Następny artykułGrzyboGranie. Lech Janerka porwał publiczność


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj