Święci i anioły czuwają nad miastem

0

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W całym Stargardzie pojawiły się już świąteczne iluminacje. I – jak co roku – w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 pojawiła się wyjątkowa dekoracja – szopka bożonarodzeniowa wykonana przez uczestników Pracowni Ceramiki i Rzeźby Młodzieżowego Domu Kultury i ich opiekunki Teresy Babińskiej.

Szopkę można podziwiać na parterze, tuż obok Biura Obsługi Klienta.

Co roku instalację „Jezus narodził się w Stargardzie” wzbogaca nowy element. Tym razem jest to bryła kościoła pw. św. Jana.

W szopce znalazły się też doskonale znane elementy: Brama Młyńska oraz Brama Wałowa. Nad każdym zabytkiem czuwa anioł lub Święta Rodzina. Warto uważnie przyjrzeć się zwłaszcza dużej Bramie Młyńskiej, która stoi w samym centrum szopki. To stała część ekspozycji. Maryi i małemu Jezusowi towarzyszy św. Józef grający na kontrabasie – te figury są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych elementów szopki.

Po raz pierwszy instalacja pojawiła się w UM w 2014 r. Pomysłodawczynią jest Teresa Babińska – artystka i nauczycielka. Tegoroczną ekspozycję można oglądać w urzędzie do święta Trzech Króli (6.01.). Najnowsze elementy są również do zobaczenia w Sali Kominkowej MDK (ul. Portowa 3) i w kościele pw. św. Jana.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMPK. Od 14 grudnia wraca linia nr 33 do Grzędzic
Następny artykułLKS Feniks Pesta Stargard. Trzy medale w Heros Lady Open


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj