Pieszym wygodniej na Szymanowskiego

0

400 m nowej nawierzchni, wyremontowane wjazdy, 12 sztuk młodych drzewek – trwa inwestycja przy ul. K. Szymanowskiego. Już na początku przyszłego roku okoliczni mieszkańcy zyskają wygodny chodnik. Będzie również nowe oświetlenie. Dzięki inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Nowa nawierzchnia z kostki betonowej powstanie wzdłuż całej ulicy K. Szymanowskiego – na około 400 m. Chodnik o szerokości 2,15 m uzupełnią wyremontowane wjazdy przy posesjach. Nasadzone będą również nowe drzewa – w sumie 12 wiśni japońskich. Dodatkowo całość uzupełniają latarnie, które – w porozumieniu z miastem – wymieniła Enea Oświetlenie.

Koszt inwestycji to ponad 300 tys. zł. Prace powinny się zakończyć na początku 2022 r. Wykonawcą jest stargardzka firma Ben-Bruk.

Przez cały 2021 r. w Stargardzie powstawały nowe ciągi dla pieszych i rowerzystów, a w innych miejscach były modernizowane już istniejące. Przebudowany został chodnik przy pl. Majdanek i wzdłuż ul. F. Chopina. Na ul. Nasiennej powstał nowy ciąg pieszo-rowerowy, a wzdłuż ul. Spokojnej – droga dla rowerów. Mieszkańcom os. Pyrzyckiego przybył z kolei z dobudowany fragment ul. W. Pileckiego, w tym chodnika dla pieszych, ale też jezdni i miejsc postojowych.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMieszkania przy Kościuszki czekają
Następny artykułHybrydy w komplecie! Kolejne pociągi już na trasach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj