30. Finał WOŚP: „Przejrzyj na oczy”. Zbieramy na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci

0

Po przerwie – ubiegłoroczny finał odbył się online – stargardzianie znów wspólnie zagrają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na scenie, na Rynku Staromiejskim, wystąpią zdolni ludzie z naszego miasta. Będzie licytacja ciekawych fantów, którą przygotowało Stargardzkie Centrum Kultury. Nie zabraknie pokazu sprzętu wojskowego i pożarniczego.

W Stargardzie Orkiestra zacznie grać o godz. 16:00. Szykują się liczne licytacje. Tutaj można zobaczyć, co jest do wygrania. Propozycje są naprawdę ciekawe. W programie m.in. licytacja vouchera na wycieczkę po mieście z prezydentem Rafałem Zającem, dzieł lokalnych artystów, gadżetów i płyt z autografami, a także kosmetyków i bonów na makijaże oraz manikiur. Wspólne świętowanie 30. finału WOŚP zakończy o 20:00 symboliczne światełko do nieba.

Na Rynku będzie można też wspomóc zwierzaki ze schroniska w Kiczarowie. Jak? Przynieść do Herbacianego Zakątka np. ręczniki, koce, karma i zabawki.

O 10:00 rozpocznie się 6. Bieg dla Orkiestry. Każdy może przyjść do Teatru Letniego w Parku Chrobrego, wrzucić symboliczną cegiełkę do puszki WOŚP i wziąć udział w sportowej zabawie. Więcej informacji tutaj.

Koncerty, pokazy, licytacje, stoiska, strefa gastronomiczna. Tak spędzimy ten dzień! Łączymy siły i wspólnie uczestniczymy w zbiórkach, aby pomóc dzieciom.

Podczas jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie zbierane będą fundusze na zakup sprzętu, który trafi na oddziały okulistyki dziecięcej. Hasłem tegorocznej odsłony wydarzenia jest „Przejrzyj na oczy – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Ze względu na 30. Finał WOŚP w niedzielę 30 stycznia na Rynku Staromiejskim w godz. od 8.00 do 21.00 ulice: Kramarska i Mariacka oraz parking przy Ratuszu będą zamknięte dla ruchu.

Organizatorzy wydarzenia zwracają się z prośbą do mieszkańców, aby tego dnia nie parkować pojazdów w ww. miejscach, z uwagi na zaplanowany pokaz sprzętu wojskowego i pożarniczego.

(r)

Poprzedni artykułZmarł sportowiec Aleksander Saków
Następny artykułNie pozwól ukraść swojej tożsamości


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj