SARL pożyczy firmom miliony

0

Aż po 3 333 333 zł wsparcia mogą sięgnąć przedsiębiorcy z naszego miasta. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego rozpocznie w poniedziałek 21 lutego br. nabór wniosków o pożyczki płynnościowe w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Są one skierowane do mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, które mają trudności finansowe w związku z pandemią.

Pozyskane pieniądze będą mogły być przeznaczone np. na wynagrodzenia pracowników albo spłatę różnych zobowiązań.

Pożyczka płynnościowa ma bardzo atrakcyjne warunki. Oprocentowanie i prowizja wynoszą 0%, a okres spłaty to aż 6 lat. SARL pomoże w przejściu przez wszystkie procedury. Szczegółowe informacje i wzory wniosków można znaleźć tutaj.

Takie wsparcie może otrzymać m.in. firma, która podczas epidemii odnotowała znaczące spadki przychodów, liczby zrealizowanych usług, wzrost kosztów prowadzenia działalności, a także spodziewa się kolejnych trudności w przyszłości (np. w związku ze wzrostem inflacji).

SARL podpisał w tej sprawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. To kolejne wsparcie, które popłynie do stargardzkich przedsiębiorców. Pierwsze pożyczki płynnościowe o łącznej wartości ponad 5 mln zł trafiły do kilkudziesięciu naszych firm już w 2020 r.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułPanattoni buduje w Stargardzie dla TEDi
Następny artykułZmiany w stargardzkiej policji. Insp. Robert Nowak odchodzi, mł. insp. Sławomir Bober przychodzi   


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj