Miasto wyposaża policjantów

0

Zestawy nowoczesnych mikrofono-słuchawek z taktycznymi przyciskami, latarki i ubrania – miasto przekazało policji praktyczne wyposażenie, niezbędne w codziennej służbie. To kolejne wsparcie dla stargardzkiej komendy. Na początku tego roku w jednostce pojawiło się 6 nowych radiowozów. Ich zakup był możliwy również dzięki pomocy miasta.

– Wspieranie policji to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo stargardzian. Również dzięki poczuciu bezpieczeństwa nasze miasto jest dobrym miejscem do życia. Nie byłoby to możliwe także bez trudnej i wymagającej pracy funkcjonariuszy. W codziennej służbie policjanci muszą mieć do dyspozycji profesjonalny sprzęt najwyższej jakości – mówi prezydent Rafał Zając.

Funkcjonariusze otrzymali tzw. zestawy podhełmowe, czyli mikrofono-słuchawki połączone z taktycznym przyciskiem – urządzenia służą do zachowania łączności podczas interwencji. Oprócz tego do stargardzkiej KPP miasto przekazało: trwałą, odporną na niekorzystną pogodę odzież – m.in. kurtki, buty, rękawice i termoaktywne kominiarki, a ponadto apteczki i latarki.

Łączna wartość tego wyposażenia to prawie 32 tys. zł.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułChodnik przy Szymanowskiego – gotowy
Następny artykułIII Liga. Sparingi i transfery – różnie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj