SP nr 2 z podnośnikiem dla uczniów z niepełnosprawnościami

0

Kolejne ułatwienie dla uczniów w Szkole Podstawowej nr 2. Do placówki trafił podnośnik transportowo-kąpielowy – sprzęt wygodny, lekki i prosty w obsłudze. Skorzystają z niego uczniowie z niepełnosprawnościami.

– To następny krok w kierunku likwidacji barier. Do SP nr 2 uczęszczają dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej – również poruszające się na wózkach. Taki podnośnik na pewno zwiększy komfort codziennego funkcjonowania uczniów i ich opiekunów. Przyda się chociażby przy zabiegach higieniczno-pielęgnacyjnych – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Konstrukcja jest lekka i prosta do złożenia, a transport dodatkowo ułatwiają kółka. Sprzęt pozwoli wygodnie przenieść osobę z niepełnosprawnością, która porusza się na wózku. Nosidło wykonane zostało z szybkoschnącego materiału przepuszczającego wodę. Całość jest bardzo wytrzymała – z podnośnika mogą skorzystać także osoby o wadze do 150 kg. Na zakup podnośnika miasto pozyskało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułIII liga. Błękitni i Kluczevia na remis
Następny artykułBędzie ścieżka rowerowa z Marianowa do Ińska. „Duch kolejki wąskotorowej nie opuszcza naszej gminy…”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj