Przyjacielskie igrzyska w Stargardzie. Oklaski, radość i duma

0

Za każdym razem, gdy są te zawody, zdumiewa, jak poważnie ich uczestnicy podchodzą do wykonania sportowych zadań: rzucić piłką, skoczyć w dal, przebiec wyznaczony dystans. Ale gdy ma się już rywalizację za sobą, są oklaski, jest radość i duma – nie tylko ze swoich wyników, ale też koleżanek i kolegów.

Tak też było na XXVII Wojewódzkich Igrzyskach Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych, które zorganizowane zostały – po pandemicznej przerwie – na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Sportowej.

W zawodach wzięły udział reprezentacje placówek PSONI ze Stargardu, jak też z innych miejscowości, m.in. z Nowogardu, Polic, Świnoujścia, Gryfic, Złocieńca, Choszczna, Dzwonowa, Mielęcina, Pyrzyc, Nowielina.

Jak zwykle był pochód z orkiestrą dętą działającą przy DKK, podniesienie flagi olimpijskiej, zapalenie znicza oryginalną pochodnią z zimowych IO w Turynie w 2006 r., wypuszczenie gołębi – symbolu pokoju, i odczytanie apelu olimpijskiego.

Zawodnicy startowali w konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, rzut piłką lekarską, bieg na 60 m przy dopingu z trybun członków rodzin, opiekunów i pań z zespołu Seniority. Na najlepszych czekały dyplomy, medale i puchary. A dla poszczególnych drużyn – upominki.

Na igrzyska przybyli szczególni goście – olimpijczycy i paraolimpijczycy: Róża Data-Ptak, Żaneta Papierska, Ryszard Fornalczyk, Wojciech Matusiak i Ryszard Chybiński.

Na koniec wszyscy tradycyjnie utworzyli krąg przyjaźni. Była radość! A dla osób z zewnątrz – wzruszenie.

Organizatorem igrzysk był Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Stargardzie we współpracy z Zachodniopomorską Radą Olimpijską.

Bożena Kuszela

fot.: Paweł Bieg (zdj. 1-7), Bożena Kuszela

Poprzedni artykułMagdalena Pawłasek z medalami w każdym kolorze
Następny artykułZabierz książkę w podróż lub zostaw swoją


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj