Zabierz książkę w podróż lub zostaw swoją

0

Na dworcu PKP pojawiła się półka z książkami. Można ją znaleźć w poczekalni. To realizacja pomysłu stargardzianki Barbary Bielawskiej.  Rozmaite publikacje polecają się na mniejszą lub większą wyprawę.

Każdy może ją wziąć za darmo, może też zostawić coś od siebie. Mile widziane są następne książki – na półce jest jeszcze sporo miejsca.

Mieszkanka zaobserwowała, że podobne rozwiązania są na dworcach w całej Polsce.

– Korzystałam z książek i myślałam – dlaczego nie Stargard, moje miasto? Pomysł leżał i dojrzewał. Myślałam, że to trudne, ale okazało się, że nie tak bardzo. Teraz każdy może znaleźć na naszym dworcu coś dla siebie na dłuższą lub krótką podróż. Żeby akcja nie skończyła się wraz z wyczerpaniem książek, zachęcam mieszkańców miasta do dzielenia się własnymi zbiorami,  podarowania książkom kolejnych żyć – mówi Barbara Bielawska.

W powstanie punktu z „książkami w podróży” zaangażowała się Książnica Stargardzka, która podzieliła się swoimi zbiorami. Z kolei uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego bezpłatnie wykonali pojemną półkę na lektury.

Z kolei miasto wsparło akcję zakupem stempla do oznaczania książek, dzięki czemu każdy w Polsce dowie się, że konkretna pozycja przyjechała właśnie ze Stargardu.

(r)

fot. Barbara Bielawska

Poprzedni artykułPrzyjacielskie igrzyska w Stargardzie. Oklaski, radość i duma
Następny artykułPorażka Błękitnych na własne życzenie, Kluczevia żegna się z III ligą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj