DKK ma nowego dyrektora. Agnieszka Garczyńska: Dzieje się dużo i szybko

0

Po tym, jak po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Bartniczak, dyrektor – przez 45 lat – Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie, zaszła konieczność powołania nowego dyrektora tej placówki.

I tak się stało. Od 1 lipca br. stanowisko to obejmie Agnieszka Garczyńska, obecnie nadal kierownik Działu Programowego SCK.

Decyzję w tej sprawie podjęło Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” w porozumieniu z władzami Stargardu, które regularnie wspierają finansowo DKK.

– To stało się bardzo szybko. Najpierw był telefon, a już w poniedziałek do Stargardu przyjechał prezes SKSTiK  „Kolejarz” Ryszard Masłowski. Spotkaliśmy się w DKK. To była przyjemna rozmowa. Prezes zwrócił uwagę na moje doświadczenie zawodowe, współpracę z wieloma środowiskami i ich znajomość – mówi Agnieszka Garczyńska. – Stowarzyszeniu bardzo zależało na czasie, aby pracujący i działający w tej placówce ludzie nie zostali bez opieki. Tak więc dużo i szybko się dzieje. Teraz czekam na oficjalne spotkanie z udziałem prezydenta Stargardu, prezesa „Kolejarza” i moim, żeby przedstawić mnie tym ludziom z DKK i spotkać się z nimi.

Zapytana o pierwsze, nowe pomysły na działalność DKK, odpowiada: – Mam pomysły, ale najpierw muszę poznać specyfikę tej placówki. Muszę też pozamykać sprawy, którymi zajmuję się w SCK. Na razie wciąż pracuję przy Dniach Stargardu, w tym przy Stargard Festiwal ’22.

Bożena Kuszela

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułKolejne pocztówki i fotografie wzbogaciły zbiory MAH – dzięki darczyńcom
Następny artykułObwodnica północna nabiera kształtów. Jedna część prawie gotowa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj