165 tys. km dla Stargardu – na rowerach

0

Tegoroczną rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski zakończyliśmy na 12. miejscu. 555 stargardzian wykręciło razem prawie 165 tys. km. Najlepsi – po 20 kobiet i mężczyzn – otrzymali pamiątkowe statuetki, zestawy gadżetów oraz voucherów na zajęcia w AquaStar.

Tym razem rywalizowaliśmy z 56 miastami (rok temu z 53). Do zabawy mógł dołączyć każdy – wystarczyło pobrać na telefon aplikację, która mierzyła pokonywany dystans. Ponad 48 tys. osób z całej Polski kręciło w czerwcu kilometry dla swoich miast.

W Stargardzie wśród mężczyzn najdłuższą trasę pokonał Edward Gwozda, uzyskując imponujący wynik 3821 km (to tak, jakby na rowerze przejechał ze Stargardu do Barcelony i z powrotem). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Petryka – jej wynik to 2035 km.

Na koncie naszego miasta zapisanych zostało prawie 165 tys. km (rok temu 219 tys. km) wykręconych przez 555 stargardzian (rok temu 1500), co dało nam 12. miejsce w klasyfikacji generalnej (rok temu 6. miejsce) i 3. lokatę w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców.

W sumie wszyscy walczący o tytuł w całej Polsce wykręcili 8,4 mln km. Tegoroczną rywalizację wygrała Biała Podlaska.

(r)

fot. FB/Stargard – Rowerowa Stolica Polski

Poprzedni artykułPark Jagielloński. Różanka w pełnym rozkwicie
Następny artykułRewitalizacja masztu na dachu ZUW


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj