Pomagamy Amandzie

0

Mała stargardzianka liczy na naszą pomoc. Przez cały wrzesień i październik zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek, wrzucanych do pojemnika w kształcę serca przy wejściu do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17), trafi na konto potrzebującej pomocy dziewczynki. Amanda wymaga codziennej, kosztownej rehabilitacji – każda pomoc jest dla niej bardzo ważna.

Dziewczynka od urodzenia cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Zmaga się z niepełnosprawnością intelektualną, opóźnieniami motorycznymi i epilepsją. Amanda nie chodzi, nie mówi i nie reaguje na słowa opiekunów. Wymaga również diagnozy pod kątem autyzmu i regularnych badań. W codziennym funkcjonowaniu pomaga jej kosztowna rehabilitacja.

Małą stargardziankę można wesprzeć w bardzo łatwy sposób, a przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska, za sprawą dużego czerwonego serca przed wejściem do Urzędu Miejskiego. Mieszkańcy już od ponad roku wrzucają tam plastikowe nakrętki. Za kilogram takiego surowca w skupie można dostać kilkadziesiąt groszy.

Pojemnik przy UM pomieści nawet ok. 160 kg plastiku. Każdy, kto chce być beneficjentem akcji MIEJskie SERCE, powinien wypełnić formularz – szczegóły tutaj. Z takiej formy pomocy korzystają osoby, które potrzebują pieniędzy na leczenie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wydatki związane z niepełnosprawnością – swoją lub dziecka czy innego członka rodziny.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułPo wakacyjnej przerwie – naukę czas zacząć w szkołach miejskich i powiatowych
Następny artykułZagłosuj na FILARY i AquaStar


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj