Tańszy węgiel – zmiany

0

Zgodnie z najnowszymi przepisami, wszyscy, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie, ale nie zdążą go kupić do końca tego roku, będą mogli przenieść niewykorzystany limit na 2023 r. Do tej pory regulacja mówiła o maksymalnie 1,5 tony w 2022 r. i maksymalnie 1,5 tony od 1.01.2023 r. W Stargardzie wnioski o tańszy węgiel cały czas przyjmuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Prosty do wypełnienia wniosek znajduje się tu: https://stargard.eu/aktualnosci/tanszy-wegiel-zmiany/

Zakup węgla w preferencyjnej cenie przysługuje m.in. gospodarstwom domowym, które otrzymały dodatek węglowy. Konieczne jest też zamieszkiwanie w gospodarstwie domowym, dla którego ma być kupiony opał. Jeśli ktoś nie zdąży kupić tańszego węgla (maksymalnie 1,5 tony) do końca 2022 r., będzie mógł skorzystać z tej opcji w 2023 r. Niewykorzystane zakupy przejdą na następny rok, dzięki czemu do dyspozycji będą maksymalnie 3 tony węgla w preferencyjnej cenie.

Wydrukowany, wypełniony i podpisany wniosek trzeba przynieść do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (ul. Nasienna 6) od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Wniosek można też przekazać przez internet za pomocą platformy ePUAP: /umstargard/SkrytkaESP ; /umstargard/skrytka.

Szczegółowe informacje są udzielane w PEC (tel. 91 578 84 00), Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (tel. 91 578 03 19) i Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (tel. 91 578 48 81).

Ministerstwo Klimatu i Środowiska uruchomiło w tej sprawie infolinię: tel. 222 500 136 i adres e-mail: [email protected].

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułZadbać o potrzebujących i uszanować ich godność – społecznicy i pracownicy socjalni docenieni
Następny artykułJarmark „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” ze świątecznymi atrakcjami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj