Chciał skoczyć z wiaduktu. Na pomoc ruszyli policjanci

0

Stargardzcy policjanci po raz kolejny udowodnili, że pomagają i chronią w każdej chwili i w każdej sytuacji. Czasem szybka reakcja i natychmiastowe działanie może uratować czyjeś życie. Funkcjonariusze ściągnęli z krawędzi wiaduktu mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie.

We wtorkowy wieczór oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednym ze stargardzkich wiaduktów stoi mężczyzna, który chce targnąć się na swoje życie. Ponieważ liczyła się każda minuta, policjanci stargardzkiej drogówki w składzie st. sierż. Piotr Rutkowski oraz st. post. Mateusz Kowalski natychmiast podjęli interwencję.

– Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zauważyli mężczyznę stojącego na krawędzi wiaduktu, za barierami ochronnymi. Sytuacja wymagała natychmiastowego działania, dlatego st. sierż. Piotr Rutkowski niezwłocznie wstrzymał ruch pojazdów oraz poprosił kierującego pojazdem ciężarowym, żeby przemieścił swój pojazd tak, by pod mężczyzną stojącym na wiadukcie znajdowała się plandeka naczepy – w celu zmniejszenia obrażeń wynikających z ewentualnego skoku mężczyzny. Drugi z policjantów st. post. Mateusz Kowalski pobiegł na górę schodami tak, aby 29-latek go nie zauważył i wykorzystując moment zaskoczenia mężczyzny, chwycił go za ręce i dynamicznym, silnym ruchem w ostatniej chwili wciągnął na wewnętrzną stronę wiaduktu informuje mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów pomoc przyszła na czas. Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(r)

Poprzedni artykułDo 30 grudnia 2022 r. każdy płatnik składek powinien założyć profil na PUE ZUS
Następny artykułCo z choinką po świętach?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj