Straż pożarna z nowymi pojazdami, w tym z najwyższą łamaną drabiną na świecie

0

Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo stargardzian i mieszkańców okolicznych miejscowości. W swojej pracy potrzebują jednak specjalistycznego sprzętu. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie wzbogaciła się ostatnio o dwa pojazdy. Jeden z nich ma najwyższą łamaną drabinę na świecie o wysokości prawie 42 m.

Tuż przed końcem 2022 r. strażacy podzielili się dobrymi wiadomościami. Stargardzka jednostka zyskała specjalistyczne samochody o łącznej wartości ponad 4,7 mln zł. Jeden z nich to ciężki nośnik kontenerowy z hakowym urządzeniem załadowczym na podwoziu Renault K 6×6. Drugi – pojazd specjalny z drabiną mechaniczną SD41 Iveco Magirus 180-320. Tegoroczne zakupy uzupełnia jeszcze lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy Ford Ranger o wartości ponad 340 tys. zł. Z tego auta korzystają strażacy z Grupy Ratownictwa Technicznego, która działa głównie przy wypadkach komunikacyjnych.

Gaszą pożary, działają przy wypadkach drogowych, powodziach, pomagają zwierzętom, a także organizują akcje krwiodawstwa. Dlatego też Stargard regularnie wspiera naszą komendę. Tylko w tym roku z budżetu miasta do strażaków popłynęło przeszło 430 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na dofinansowanie zakupu pojazdów, nowoczesny system łączności, duży agregat prądotwórczy oraz odkurzacz i osuszacz powietrza. Wszystko po to, by w sytuacjach kryzysowych funkcjonariusze mogli działać jeszcze sprawniej i szybciej, dbając o bezpieczeństwo stargardzian.

(r)

fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie/FB

Poprzedni artykułCo z choinką po świętach?
Następny artykułHU HU HA! Międzynarodowy Festiwal Piosenki Świątecznej i Zimowej 2022. Mamy wyróżnienie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj