Stargardzianka kierowała bez uprawnień, mając 1,5 promila alkoholu. Jazdę zakończyła w policyjnej celi

0

Funkcjonariusze stargardzkiej komendy zatrzymali 56-letnią kobietę, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymana nie posiadała uprawnień do kierowania. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

– W Stargardzie na ulicy Piłsudskiego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli kierującą fordem, której sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy. Kobieta jechała od prawej do lewej krawędzi jezdni, co stwarzało uzasadnione podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu – informuje mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Już kilka pierwszych słów potwierdziło, że przypuszczenia mundurowych były zasadne. Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego 56-latka nie miała uprawnień do kierowania i nigdy wcześniej ich nie posiadała. Stargardzianka została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi.

Teraz podejrzewana odpowie zarówno za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, jak i za popełnione wykroczenie jazdy bez uprawnień. Grozi jej kara więzienia nawet do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami.

(r)

Poprzedni artykułKosmos na wyciągnięcie ręki
Następny artykułZespół Kult na Stargard Festiwal ’23


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj