Zachodniopomorskie RoboCampy – programowanie za darmo

0

Młodzież ze Stargardu może wziąć udział w bezpłatnych kursach, podczas których nauczą się programowania – zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Z zajęć skorzystają młodzi ludzie w wieku 14-19 lat.

Oprócz wiedzy zyskają również certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu i przydatne materiały powtórzeniowe. To dobry początek przygody z programowaniem i szansa na dalszy rozwój w tym kierunku.

Zapisy na Zachodniopomorskie RoboCampy są tutaj. Wystarczy kliknąć przycisk w prawym górnym rogu strony i wypełnić prosty formularz.

Do wyboru jest kilka kursów. Można nauczyć się programowania w C# albo w Pythonie. To języki używane przez profesjonalnych programistów. Kolejna opcja to kurs tworzenia baz danych w SQL. Są również zajęcia z budowania stron internetowych.

Wszystkie kursy trwają 24 godziny zegarowe. 90-minutowe warsztaty online odbywają się popołudniami, raz w tygodniu. Uczestnicy mają do wyboru zajęcia w dni robocze albo w weekendy.

Organizatorem Zachodniopomorskich RoboCampów jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Patronat nad projektem objęło Stargardzkie Centrum Nauki FILARY.

(r)

Poprzedni artykułSSMSP Brama. Miniony rok podsumowany, czas na realizację marzeń – galerii sztuki w mieście
Następny artykułW amfiteatrze praca wre. Czas na budowę elementów widowni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj