Poznają przepisy drogowe w miasteczkach rowerowych

0

Uczniowie kilku stargardzkich szkół podstawowych będą mieli gdzie uczyć się przepisów drogowych i prawidłowego poruszania się po chodnikach i jezdniach – zarówno piechotą, jak i na rowerze. Na realizację projektu, dzięki któremu na ulicach Stargardu będzie bezpieczniej, miasto pozyskało prawie 400 tys. zł dofinansowania z funduszy unijnych.

Przy trzech placówkach wykonane zostaną stacjonarne miasteczka rowerowe. Jeszcze w tym roku skorzystają z nich uczniowie SP nr 3, 4 i 8. To miejsca, w których dzieci uczą się prawidłowych zachowań na drodze i mogą poćwiczyć np. jazdę na rowerze w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. Dzięki temu młodzi ludzie łatwiej zapamiętują przepisy drogowe i wypracowują dobre nawyki jeszcze przed samodzielnym poruszaniem się po mieście – pieszo lub na dwóch kółkach. Kolejne, tym razem mobilne, miasteczko rowerowe wraz z torem przeszkód będzie też przy Szkole Podstawowej nr 11.

W ramach projektu powstaje również następne wyniesione przejście dla pieszych. Takie rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo przechodniów na ul. R. Traugutta – w pobliżu SP nr 8. Więcej piszemy o tym tutaj.

Pieniądze na miasteczka rowerowe i wyniesione przejście dla pieszych pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

(r)

fot. Tadeusz Surma/archiwum

Poprzedni artykułJuż w tę sobotę Błękitni Stargard – Stolem Gniewino
Następny artykułPolicja rekrutuje: „Połączyć pasję ze służbą”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj