Kluczewo. Praca na drogach wre

0

Wyraźnie do przodu idzie ważna inwestycja drogowa. Na os. Kluczewo kilka dróg zostanie gruntownie zmodernizowanych. Ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragment ul. J. Lelewela zmienią swoje oblicze. Będzie bezpieczniej, wygodniej i bardziej estetycznie.

Na ul. Kosmonautów widać już nowe chodniki. Kolejnym etapem prac w tym miejscu będzie układanie nawierzchni jezdni. Z kolei na ul. Lotników budowany jest wodociąg, kanał technologiczny i uliczne wpusty. Jednocześnie trwa tam rozbiórka istniejących chodników. Po niej wykonawca będzie prowadzić prace przy ulepszaniu podłoża tej drogi.

W ramach dużego projektu przebudowane zostaną trzy ulice na odcinku o łącznej długości 1,8 km. Nie zapomniano o zieleni – nowe rośliny uzupełnią inwestycję drogową. Będzie też energooszczędne oświetlenie, a bezpieczeństwo dodatkowo poprawią wyniesione przejścia dla pieszych.

Na prace o wartości około 21 mln zł miasto pozyskało prawie 20 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład. Zgodnie z planem roboty w Kluczewie powinny zakończyć się na początku 2024 r.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRadosław Sikorski w Stargardzie ze swoją nową książką
Następny artykułDni Otwarte w OHP w Stargardzie. „To nie jest smutna meta”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj