Witaj maj, Trzeci Maj!

0

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja – za nami. W Stargardzie tradycyjnie najwięcej działo się na Rynku Staromiejskim.

Świętowanie rozpoczęło się uroczyście. Przy pomniku „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania Niepodległości” złożone zostały biało-czerwone kwiaty. Następnie w kolegiacie odbyła się msza święta w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie na Rynku rozpoczął się apel wojskowy. Było podniesienie flagi państwowej, salwa honorowa i defilada.

– To ważne, że jesteśmy dziś razem. To bardzo ważne, że w ten sposób podkreślamy, jak istotna jest konstytucja dla nas teraz, ale i dla przyszłych pokoleń. W atmosferze świętowania przywilejów, niech nie umyka też pamięć o zobowiązaniach, które mamy wobec kraju, miasta – naszej małej ojczyzny i siebie wzajemnie. Właśnie to przyczynia się do życia w spokoju, bezpieczeństwie i zrozumieniu – mówił prezydent Rafał Zając.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem osób w każdym wieku cieszyły się wojskowe pojazdy i sprzęt. Żołnierze zachęcali również do wstąpienia w szeregi armii. Po uroczystości wszyscy chętni dostali wojskową grochówkę.

(r)

fot.: Mirosław Cofta, Paweł Bieg

Poprzedni artykułPiknik nad Odrą 13-14 maja 2023
Następny artykułWiosenne malowanie dróg


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj