HPV – szczepienia dziewczynek za darmo

0

Młode stargardzianki mogą bezpłatnie przyjąć szczepionkę przeciwko wirusowi HPV wywołującemu raka szyjki macicy. To akcja skierowana do dziewczynek, które urodziły się w 2009, 2010 i 2011 roku.

Warto skorzystać z takiej formy ochrony. Rak szyjki macicy jest drugim najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet i trzecią co do częstości przyczyną zgonów na świecie.

Więcej informacji o projekcie „Stop HPV w subregionie stargardzkim” można znaleźć tutaj. Całkowita wartość projektu w tym subregionie to prawie 1,5 mln zł.

Pierwsza dawka szczepionki zostanie podana do końca czerwca, a kolejna do końca grudnia 2023 roku. Rodzice mogą zapisywać swoje córki bezpośrednio w Przychodni Medycyny Rodzinnej nr 2, ul. Główna 2 (tel. 91 576 07 77) oraz w Przychodni Medycyny Rodzinnej nr 3, ul. J. Kilińskiego 3 (tel. 91 577 68 12).

Dziewczynki, które chciałyby skorzystać ze szczepień przeciwko wirusowi HPV, powinny mieszkać na terenie województwa zachodniopomorskiego i otrzymać zgody rodziców/opiekunów. Nie mogą również mieć przeciwwskazań zdrowotnych.

Koszt szczepionki dla jednej osoby to 800 zł, ale dzięki udziałowi w ww. projekcie preparat przeciwko HPV jest dostępny za darmo.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułPolicjanci zatrzymali złodzieja roweru i odzyskali jednoślad
Następny artykułBłękitni Stargard. Nie potrafią u siebie wygrywać


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj