Zmiany w komunikacji pod wiaduktem na ul. Składowej

0

PKP Polskie Linie Kolejowe SA rozpoczynają prace przy przebudowie drugiej połówki wiaduktu na ul. Składowej w Stargardzie. Prace będą wiązały się z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywać od 19 czerwca br. Wykonawca uzgodnił ją z zarządcą drogi.

Dla kierowców zostaną wyznaczone objazdy. Będzie o nich informowało czytelne oznakowanie. Prace będą prowadzone na jednej połowie wiaduktu, dzięki czemu utrzymany zostanie ruch pociągów pasażerskich i towarowych.

– W miejsce starego wiaduktu powstanie nowa przeprawa o bardziej wytrzymałej konstrukcji, która zapewni większy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Obiekt zostanie poszerzony, dzięki czemu kierowcy zyskają szerszą jezdnię, a dla pieszych i rowerzystów powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Konstrukcja obiektu będzie także dostosowana do planowanej obwodnicy drogowej Stargardu. Pozwoli to na usprawnienie komunikacji w mieście i wyprowadzenie częściowo ruchu samochodów z centrum poza miasto – informuje Radosław Śledziński z PKP PLK.

Na pozostałych trzech wiaduktach wykonawca będzie mógł sukcesywnie rozpocząć prace po oddaniu do użytku pierwszej połówki stacji w Stargardzie. Planowane jest to we wrześniu br.

Aby można było przystąpić do tych robót, muszą zostać spełnione wszystkie procedury obowiązujące w PKP Polskich Liniach Kolejowych SA. Przede wszystkim przebudowane tory, sieć trakcyjna, wiadukty i urządzenia sterowania ruchem kolejowym muszą spełniać wszystkie parametry i normy zgodne z przepisami, a tym samym przejść pozytywnie odbiory przez inspektora nadzoru budowalnego. W związku z tym, że ruch pociągów nadzorowany będzie z nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, ze względów bezpieczeństwa podlegają one rygorystycznej procedurze odbiorowej.

(r)

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułGiżynek. Rusza gruntowny remont drogi
Następny artykułBłękitni Stargard. Lider lepszy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj