Giżynek. Rusza gruntowny remont drogi

0

Jeszcze w czerwcu ma się rozpocząć przebudowa jednej z ulic w Giżynku. Odcinek od skrzyżowania z ul. Spokojną przejdzie zupełną metamorfozę. To inwestycja oczekiwana przez mieszkańców. Będzie równa jezdnia, bezpieczny chodnik z kostki betonowej, nowoczesne oświetlenie i sieć kanalizacji deszczowej. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni.

Przebudowa drogi w Giżynku znacząco poprawi jakość przemieszczania się pieszym i kierowcom. W tej chwili pobocza są tam nieutwardzone, a światło dają latarnie starego typu. Po zakończeniu inwestycji będzie przede wszystkim bardziej bezpiecznie. Poprawi się również estetyka okolicy.

– Przygotowując się do tej przebudowy, braliśmy pod uwagę sugestie mieszkańców, którzy wzięli udział w spotkaniu z projektantem. Dzięki temu gotowa inwestycja jeszcze lepiej spełni oczekiwania stargardzian – informuje magistrat.

Nowa droga w Giżynku to korzyść zarówno dla obecnych, jak i przyszłych mieszkańców tej części naszego miasta. Warto wiedzieć, że plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam m.in. budowę zarówno domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych.

Dwupasmowa jezdnia z chodnikami powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

Wykonawcą robót będzie spółka Strabag z Pruszkowa, która zaproponowała najlepszą cenę.

Wartość inwestycji w Giżynku to ponad 2,5 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało prawie 2 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR.

(r)

mapa: geoportal.gov

Poprzedni artykuł40 lat SCK. Będzie koncert piosenek z repertuaru gwiazd goszczących w naszym mieście
Następny artykułZmiany w komunikacji pod wiaduktem na ul. Składowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj