Amfiteatr. Ruszyły prace przy wykopie pod budynek sceniczny

0

Prawie gotowa jest już konstrukcja żelbetowa widowni w modernizowanym amfiteatrze. Zaczęły się prace przy budowie sceny.

Wyraźnie widać już niemal całą konstrukcję trybun. Trwa montaż prefabrykatów widowni. Poniżej wykonywany jest już wykop pod budynek sceniczny. W najbliższym czasie planowane jest zakończenie robót ziemnych na trybunach.

Kolejny etap to wykonanie kanalizacji podposadzkowej w budynku scenicznym, a następnie niezbędnej płyty fundamentowej.

Na nowy amfiteatr czeka bardzo wielu stargardzian. Z zainteresowaniem przyglądają się jego kompleksowej modernizacji. Gdy będzie gotowy, Stargard zyska nowoczesny i funkcjonalny obiekt. W imprezach może tam uczestniczyć nawet 4 tys. osób.

Modernizacja amfiteatru powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku. Do dyspozycji widzów będzie 8 wejść, a oprócz miejsc na widowni, na samej górze pojawią się dodatkowe ławki. Ci, którzy wybiorą się do amfiteatru rowerem, zostawią swój jednoślad przy nowych stojakach. Utrzymanie porządku ułatwią kosze na śmieci, a o odpowiedni nastrój i bezpieczeństwo zapewni energooszczędne oświetlenie. Cały obiekt będzie monitorowany.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułAwaria linii średniego napięcia na skrzyżowaniu Konopnickiej z Dworcową
Następny artykułProwadził karawan, a wcześniej pił alkohol. Wpadł w czasie akcji „Trzeźwość”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj