Bądź Tatą na medal, zbadaj się

0

Informacja dla wszystkich Panów: Powiat Stargardzki i Stowarzyszenie Edukacja-Zdrowie-Aktywność zapraszają mężczyzn w wieku 40 lat i starszych na bezpłatne badanie poziomu PSA w ramach ochrony i promocji zdrowia. Badania te odbędą się 23 czerwca (piątek) w godz. od 14.00 do 18.00 w DKK w Stargardzie

Badanie poziomu PSA to drugi – obok badania gruczołu krokowego – test przesiewowy, który pozwala u wielu pacjentów wykryć raka prostaty.

Badanie polega na pobraniu kropli krwi z palca, które pozwala na określenie, czy poziom PSA jest przekroczony w stosunku do normy, czy też nie. Każda komórka wydziela pewną ilość PSA do krwi. Jeśli poziom PSA jest w normie, to oznacza, że prostata funkcjonuje prawidłowo.

Regularne sprawdzanie poziomu PSA pozwala na jak najszybsze zdiagnozowanie nowotworu gruczołu krokowego, co zwiększa szanse pacjenta na wyleczenie.

„Mężczyzno nie zwlekaj! Zrób test! Zapraszamy WSZYSTKICH – nie tylko tatusiów. Ilość dostępnych testów w ramach akcji jest ograniczona” informują organizatorzy badań.

(r)

Poprzedni artykułZmiana miejsca 40. urodzin SCK, w tym koncertu
Następny artykułWalter – policyjny pies służbowy – szybko odnalazł skradzione mienie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj