Prezydent z absolutorium – po raz szósty. Radny PiS: „Stargard gra do jednej bramki”

0

Rada Miejska w Stargardzie udzieliła dzisiaj absolutorium prezydentowi Rafałowi Zającowi z tytułu wykonania budżetu za rok 2022. Wszyscy radni obecni na sesji byli – za.

Taka decyzja rady ma miejsce już szósty raz. A to oznacza, że Stargard jest odpowiednio zarządzany.

– Mimo wielu trudów sporym wysiłkiem nadal inwestowaliśmy. Nasze miasto jest doskonałym przykładem, że to w oczywisty sposób wpływa na dynamiczny rozwój, ale i budowanie potencjału w przyszłości. Blisko 70 mln zł wprost z budżetu Stargardu wydaliśmy na inwestycje. Doliczając do tego działania naszych spółek, otrzymaliśmy imponującą kwotę 100 mln zł włożoną w dalszy rozwój miasta, mieszkańców i lokalnego biznesu – mówił prezydent Rafał Zając, dodając: – Trzeba jasno powiedzieć, że za wszystkimi sukcesami ubiegłego roku stoją oczywiście ludzie.

W jego ocenie Stargard jest w przełomowym momencie rozwojowym.

– Kiedyś rósł na handlu, gdy budowali go kupcy. Później rozkwit przemysłu dał węzeł kolejowy. Dziś nasze miasto właśnie w oparciu o rozwój gospodarczy ma swój kolejny historyczny moment, którego jesteśmy świadkami – mówił prezydent.

Na koniec Rafał Zając powiedział do radnych: – To zaszczyt pracować z wami.

– Dobrze, że pan zauważył naszą pracę – stwierdził Krzysztof Kozłowski, przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. – Dziękuję za wsłuchiwanie się w sugestie mieszkańców. Stargard leży w Polsce. Widać dobrą współpracę z wojewodą. Pan prezydent jest bardzo dobrze odbierany. Stargard gra do jednej bramki.

Dzisiejsza sesja RM była ostatnią przed wakacjami. Radni uczcili to wspólnym zdjęciem.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułMasz EKUZ? Może się przydać za granicą
Następny artykułRaport o stanie Miasta Stargard 2022. My wszyscy budujemy naszą lokalną rzeczywistość


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj