Raport o stanie Miasta Stargard 2022. My wszyscy budujemy naszą lokalną rzeczywistość

0

Na 624 stronach najbardziej aktualne informacje z różnych dziedzin życia miasta – z takim opracowaniem warto się zapoznać, żeby więcej wiedzieć o Stargardzie. Nasze miasto jest jednym z największych i najprężniej rozwijających się gospodarczo miast województwa zachodniopomorskiego. Zajmuje powierzchnię 4 808 ha i liczy 66 990 mieszkańców.

We wstępie do Raportu czytamy: „Ostatni rok przyniósł wyzwania, których nie mogliśmy przewidzieć. Wcześniej pandemia koronawirusa, teraz wojna w Ukrainie – sytuacja zarówno w kraju, jak i za jego granicami ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Z jednej strony w 2022 roku realizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, z drugiej – dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość wymagała szybkich reakcji i skutecznych działań. Patrząc z perspektywy czasu, można powiedzieć, że działając w zespole, stanęliśmy na wysokości zadania.

Wspominając 2022 rok, nie sposób pominąć tragicznych wydarzeń za naszą wschodnią granicą. Wojna oddziałuje bowiem na nas wszystkich, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Kiedy do naszego miasta zaczęli przyjeżdżać uchodźcy, którzy z dnia na dzień musieli porzucić dorobek życia, stargardzianie bez wahania zaangażowali się w pomoc. Otworzyli swoje domy i serca. Szukanie im schronienia, zbiórki odzieży, żywności, wsparcie w znalezieniu pracy i szkoły dla dzieci, transporty darów do Ukrainy – to wszystko zrobiliśmy razem.

Patrząc na całokształt, możemy być dumni z tego, jak poradziliśmy sobie w niełatwych warunkach gospodarczych. Na różne inwestycje w mieście wydaliśmy niemal 100 mln zł. Ponad 30 mln zł wsparcia pozyskaliśmy ze środków zewnętrznych.

Świetna sprzedaż poważnym inwestorom działek w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii, ogromny Park&Ride na 300 aut osobowych w centrum miasta, budowa fragmentu obwodnicy północnej i modernizacja amfiteatru oraz Książnicy Stargardzkiej – to tylko kilka przykładów na to, że nieustannie się rozwijamy. Poczyniliśmy również dalsze kroki przybliżające nas do utworzenia nowego parku na osiedlu Pyrzyckim. Konsultacje społeczne pokazały, że mieszkańcy nie tylko potrzebują otwartych zielonych przestrzeni do rekreacji i wypoczynku, ale chcą mieć realny wpływ na ich tworzenie. 2022 rok był czasem oddechu po obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa.

Tak prężny rozwój miasta nie byłby możliwy, gdyby nie ludzie – to my, zarówno mieszkańcy, radni, jak i pracownicy samorządu, spółek oraz jednostek miejskich – budujemy naszą lokalną rzeczywistość. Stargard jest naszym domem, miejscem pracy, wypoczynku i kulturalnego życia, dlatego tak istotne jest wspólne działanie na rzecz jego rozwoju. Dziękuję wszystkim, którzy mieli swój wkład w realizację zadań w minionym roku”.

Prezydent Rafał Zając podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie powtórzył te podziękowania, kierując je do obecnych w Ratuszu szefów spółek miejskich, instytucji, placówek, wydziałów Urzędu Miejskiego, swoich zastępców. A później kolejno zapraszał ich do siebie.

– To ładny gest, że szef w obliczu rady dziękuje swoim współpracownikom i chwali ich – podsumował Czesław Kwiatkowski, przewodniczący Klubu Samorządowego Radnych RM.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPrezydent z absolutorium – po raz szósty. Radny PiS: „Stargard gra do jednej bramki”
Następny artykułStargard Festiwal ’23. Na początek Fisz Emade Tworzywo, Karaś/Rogucki, Kult


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj