Stargard Festiwal ’23. Na początek Fisz Emade Tworzywo, Karaś/Rogucki, Kult

0

W dniach 23-25 czerwca br. na terenie zielonym między amfiteatrem a MDK odbędzie się 8 koncertów. W piątek, 23.06 wystąpią Fisz Emade Tworzywo, Karaś/Rogucki, Kult; w sobotę, 24.06 – Rubens, Mery Spolsky, Kayah; w niedzielę, 25.06 – Patrycja Markowska, Sylwia Grzeszczak.  

Fisz Emade Tworzywo

Fisz Emade to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

Karaś/Rogucki

Duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu. Płyta ukazała się 14.02.2020 roku nakładem wytwórni Kayax i znalazł się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. Nie są to zwykłe piosenki o miłości. Są to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

Kult

Zespół powstał w 1982 roku. Zagrał ponad 3 tys. koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Kult to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie 40 lat. Nagrali 17 płyt długogrających. Kazik Staszewski i rock alternatywny za każdym razem witany jest mega gorąco przez stargardzką publiczność.

Bilety:

– 60 zł,

– 1 zł – wyłącznie ze Stargardzką Kartą Mieszkańca,

– Stargardzka Karta Mieszkańca będzie sprawdzana przy wejściu,

– Bilety nie podlegają zwrotom,

– Dziecko, które nie ukończyło 7 lat (będące pod opieką osoby dorosłej posiadającej bilet wstępu na teren Festiwalu) – wstęp bezpłatny,

– Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat mogą przebywać na terenie Festiwalu za okazaniem płatnego biletu wstępu tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która również posiada zakupiony bilet.

(r) 

Poprzedni artykułRaport o stanie Miasta Stargard 2022. My wszyscy budujemy naszą lokalną rzeczywistość
Następny artykułNagrody dla prymusów – wręczone


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj