Kluczewo. Kosmonautów gotowa

0

Kontynuowana jest jedna z największych inwestycji drogowych w tym roku. Kilka ulic w Kluczewie zupełnie zmieni swoje oblicze. Po zakończeniu wszystkich prac będzie tam wygodnie i bezpiecznie. Poprawi się również estetyka tej dzielnicy Stargardu.

W ramach tego przedsięwzięcia modernizowane są: ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragment ul. J. Lelewela – w sumie 1,8 km dróg.

Niemal gotowa jest już ul. Kosmonautów – zostały tam do zrobienia tylko drobne prace wykończeniowe. Z kolei na ul. Lotników częściowo widać zupełnie nową nawierzchnię bitumiczną. Na tej drodze wykonawca kładzie też kolejne warstwy podbudowy pod dalsze prace. Jednocześnie montowane są tam słupy oświetleniowe.

Koszt wszystkich robót w Kluczewie to prawie 21 mln zł. Na ten duży projekt miasto pozyskało prawie 20 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się na początku 2024 r.

Z wyremontowanych jezdni i chodników skorzystają kierowcy, piesi i rowerzyści. Jak zawsze pojawi się dodatkowa zieleń, a o bezpieczeństwo zadbają wyniesione przejścia i mocne, ledowe oświetlenie.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułOdkryj Stargard na nowo – pomoże specjalny autobus
Następny artykułRegaty o Błękitną Wstęgę jeziora Miedwie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj