To najszybsze połączenie Świnoujście – Wrocław. Trwa tylko 5,5 godz.

0

Od dzisiaj, 24 czerwca mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mają okazję odwiedzić malowniczy Dolny Śląsk pierwszym w historii połączeniem Kolei Dolnośląskich. Połączy ono bezpośrednio Świnoujście z Wrocławiem.

Zamek Topacz, Zamek Czocha czy Park Narodowy Gór Stołowych są w zasięgu ręki. Wakacyjne połączenie KD pozwoli dojechać ze Świnoujścia do stolicy Dolnego Śląska planowo w pięć i pół godziny – to najszybsza relacja kolejowa na tej trasie.

A także, to pierwsze takie wakacyjne połączenie uruchomione przez KD. Przejazd na tej trasie odbywać się będzie w soboty i niedziele od 24 czerwca oraz 15 sierpnia br.

Pociąg KD będzie kursować przez miasta: Świnoujście, Międzyzdroje, Szczecin (Dąbie), Zieloną Górę, Głogów, Lubin, Legnicę, kończąc kurs we Wrocławiu. Oferta pozwoli szybko i komfortowo dostać się na południe Polski. O atrakcjach regionu można przeczytać na stronie https://dot.org.pl.

– Nowe wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich to świetna okazja dla Dolnoślązaków, aby udać się na weekend nad polskie morze – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Docierając do Wrocławia, pasażerowie z Zachodniopomorskiego będą mogli sprawnie kontynuować podróż po regionie, korzystając z usług tego samego przewoźnika, Kolei Dolnośląskich, który posiada rozległą siatkę połączeń i zapewnia podróż komfortowymi, nowoczesnymi pociągami.

– Pociąg Kolei Dolnośląskich ze Świnoujścia wyruszy w niedzielę o godzinie 16:40, ze Szczecina (Dąbie) o 17:47 i przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska o 22:07. Pociąg ruszy nad morze w każdą sobotę o godzinie 5:40 (wyjazd z Wrocławia). W Świnoujściu będzie już o 11:10 – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD.

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Świnoujście – Wrocław Główny oraz Szczecin Dąbie – Wrocław Główny kosztuje 79 zł. Za dodatkową opłatą i do wyczerpania miejsc można zabrać ze sobą rower.

Bilety można kupić wyłącznie przez platformę Koleo. Więcej informacji o nowym połączeniu wraz z rozkładem jazdy na https://kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/swinoujscie/.

(r)

fot. FB KD

Poprzedni artykułStargard Festiwal ’23. Dzień drugi – Rubens, Mery Spolsky, Kayah
Następny artykułStargard Festiwal ’23. Dzień trzeci – Patrycja Markowska, Sylwia Grzeszczak


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj