Zwiedzali Stargard w londyńskich piętrusach

0

2 piętrowe autobusy, 8 kursów, 12 godzin wiedzy, historii i ciekawostek o mieście – dla tych, którzy wybrali się w niedzielę na autobusową wycieczkę po Stargardzie, to był ciekawie spędzony czas.

W rolę przewodników wcielili się: prezydent Rafał Zając, jego zastępczyni Ewa Sowa, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego Marcin Majewski i Piotr Tarnawski z MAH. Opowiadali o historii, rozwoju gospodarczym i miejskich inwestycjach. Co ważne – z pokładu zabytkowych piętrusów były ciekawe widoki na miasto.

W tym roku autobusy ruszały z Park&Ride – od pierwszych minut wycieczki można było podziwiać jedną z najnowszych ukończonych inwestycji w mieście. Dalej uczestnicy przejechali w pobliżu amfiteatru, będącego w trakcie kompleksowej modernizacji, i zobaczyli scenę przy Młodzieżowym Domu Kultury, na której występowały gwiazdy Stargard Festiwal ’23. Następnie z okien autobusu mogli zobaczyć wyremontowaną kolegiatę, wysłuchując ciekawostek na temat tej wyjątkowej świątyni, która jest Pomnikiem Historii.

Kolejnym punktem wycieczki był Stargardzki Park Przemysłowy. Chociaż potocznie nazywany małym, w rzeczywistości jest miejscem pracy dla ponad 2600 osób i siedzibą 61 firm. Są tam zarówno duże międzynarodowe przedsiębiorstwa, jak i nieco mniejsze, lokalne. W SPP można było obejrzeć również naszą geotermię i zobaczyć, gdzie rozpocznie się obwodnica północna.

Na mieszkańcach naszego miasta, jak i na odwiedzających nas gościach, duże wrażenie robią inwestycje w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. I tak było tym razem. Tam na 850 hektarach działa ponad 30 firm różnych branż, a pracę ma przeszło 6000 osób. Pokonując kolejne kilometry na drogach w PPNT, uczestnicy wycieczki dowiedzieli się ciekawych informacji o zakładach działających w parku i kolejnych ogromnych inwestycjach, które są planowane w najbliższej przyszłości.

Zwiedzanie tej części Stargardu zakończył przejazd ul. W. Broniewskiego, gdzie można było posłuchać o stale rozwijającym się osiedlu Pyrzyckim. Dalej piętrowe autobusy minęły ujęcie wody, skąd czerpana jest nasza czysta i bardzo zdrowa stargardzianka. Wycieczka zakończyła się tam, gdzie się zaczęła – na Park&Ride, gdzie uczestnicy wymieniali się wrażeniami i dopytywali o szczegóły. Dawka aktualnej wiedzy i historycznych ciekawostek sprawiła, że pasażerowie każdego z 8 kursów dobrze spędzili czas w londyńskich autobusach.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułStargard Festiwal ’23 – dzień I. Wystąpili Fisz Emade Tworzywo, Karaś/Rogucki i Kult
Następny artykułSBO – głosowanie ruszyło, trwać będzie do 17 lipca


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj